Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Dawid Dulski: Mecz w roli środkowego pomoże mi lepiej grać blokiem

11 gru 2022 | 00:00

Dawid Dulski w meczu z Cuprum Lubin zagrał na nietypowej dla siebie pozycji środkowego, ale godnie zastąpił Michała Szalachę. Zdobył 7 punktów, w tym 5 blokiem.

 

Rano na rozruchu okazało się, że Szakal źle się czuje i jest niezdolny do gry w spotkaniu z Cuprum Lubin. I jakoś tak wyszło, że nasz sztab podjął decyzję, że ja zagram na środku.

Myślę, że to granie na środku było dla mnie dobrym doświadczeniem. Ten dzisiejszy występ pomoże mi w późniejszym czasie lepiej grać blokiem.

Nie no, to byłoby takie wyróżnienie trochę na wyrost. W zespole w dzisiejszym meczu byli inni wyróżniający się zawodnicy, a ja tylko byłem tutaj w zastępstwie.

Niespodzianki czasem się zdarzają i trzeba wtedy pomóc drużynie na tyle, ile się potrafi. Podchodzę do tego w myśl zasady: co ma być, to będzie. Wiadomo, po wygranej jestem zadowolony. Skończyłem jedną piłkę atakiem ze środka, były bloki, więc myślę, że mecz jest na plus.

Pamiętam, że był jeden turniej – jeszcze za czasów gry w zespole kadetów – w którym musiałem zagrać na tej pozycji. To była tylko chwilowa zmiana, więc ten dzisiejszy występ to dla mnie coś nowego.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie