Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Dawid Konarski: Jesteśmy doświadczoną ekipą i nie lubimy dostawać po nosie

5 paź 2022 | 00:00

Drugi mecz i drugie zwycięstwo. Jurajscy Rycerze pokonali na wyjeździe Cerrad Enea Czarnych Radom 3:0. MVP został Dawid Konarski, który zdobył 16 punktów i był najlepiej punktującym zawodnikiem naszego zespołu. Jak ocenił ten mecz?

 

Hala na te aktualne warunki w PlusLidze i w Radomiu jest jak najbardziej idealnych rozmiarów. Cieszymy się z wygranej. W zeszłym roku graliśmy na tyle wcześnie, że jeszcze nie załapaliśmy się na tę nową halę, ale w tym sezonie już wszystkie zespoły w niej zagrają. Myślę, że warunki są bardzo fajne zarówno dla przyjezdnych, jak i gospodarzy. Rozdziewiczyliśmy tę halę trzema punktami i to jest najważniejsze.

Nie weszliśmy dobrze w to spotkanie, ale same gabaryty tej hali są przyjemne, trybuny są blisko i gra się naprawdę fajnie. Oświetlenie jest bardzo dobre. W sumie to nowa hala, więc nie ma co mówić za dużo komplementów. Stanęliśmy w jednym ustawieniu, gdy zagrywał Timo Tammemaa. Chyba chcieliśmy za bardzo siłowo grać. Radom potrafi odrzucić od siatki, a z przodu jest Lemański, Schulz i Łukasik, więc kawał bloku i forsowanie go nie jest proste. Tak było do stanu 9:3 dla gospodarzy, ta piłka wracała nam pod nogi, trudno było asekurować. Potem zmieniliśmy rytm grania, opóźnialiśmy te ataki, parę razy nabiliśmy blok i zaczęliśmy krok po kroku ten mecz kontrolować. Całkiem nieźle zagrywaliśmy, oni mieli swoje problemy i cieszymy się, że z seta na set nasza gra wyglądała coraz lepiej.

Myślę, że tak. Mamy na tyle doświadczoną ekipę, że nie lubimy dostawać po nosie, gdy ktoś nas blokuje. W miarę szybko otrząsnęliśmy się, zmieniliśmy rytm gry i z biegiem tego pierwszego seta odrobiliśmy najpierw dwa, potem trzy punkty. I tak krok po kroczku wracaliśmy. Potem weszliśmy na wyższy poziom, narzucaliśmy swoją grą presję na przeciwniku i zasłużenie wygraliśmy.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie