Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Dawid Konarski: MVP to efekt uboczny zwycięstwa

3 maj 2023 | 00:00

Jurajscy Rycerze postawili pierwszy krok w kierunku brązowego medalu PlusLigi. Nasz zespół pokonał na wyjeździe Asseco Resovię Rzeszów 3:2, a MVP spotkania został Dawid Konarski.

 

Ta nagroda to taki efekt uboczny wygranego przez nas spotkania. Bardzo cieszę się głównie z tego zwycięstwa, bo było ciężko. Mieliśmy momenty, gdy zbudowaliśmy przewagę i to powód do zadowolenia, ale w czwartym secie, chociaż mieliśmy kontry po swojej stronie, to Rzeszów nas wypunktował i doprowadził do tie-breaka mimo sporych roszad w składzie. Trzeba też zaznaczyć, że ta ich szóstka była trochę przemieszana, ale mimo kłopotów zagrali całkiem dobre spotkanie. Tym bardziej cieszy mnie ten wynik i to na dodatek na Podpromiu. Teraz wracamy do siebie, zapominamy, mamy jeden dzień wolnego i regeneracji. Będziemy chcieli, aby po tym starciu w Zawierciu prowadzić w rywalizacji 2-0.

Myślę, że na pewno. Mieliśmy półtora dnia wolnego, mogliśmy zrobić dwa treningi siłowe, więc fizycznie wyglądaliśmy lepiej. Uroš Kovačević miał też trochę czasu, aby wrócić po swojej przerwie i trochę popracować. Każdy z nas miał na to szansę, bo przez te pięć spotkań z Olsztynem nie było ku temu okazji. Graliśmy co 3 dni i na Jastrzębski Węgiel to niestety nie wystarczyło, bo rywale też zagrali kapitalnie. Nie ma co do tego wracać. Teraz cały tydzień mogliśmy przepracować w 14 zdrowych zawodników, to było coś fajnego i mam nadzieję, że będziemy kontynuować to do samego końca.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie