Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Dawid Konarski: Z serducha spadły nam ciężkie kamienie

19 kwi 2023 | 00:00

Jurajscy Rycerze w piątym meczu ćwierćfinałowym pokonali Indykpol AZS Olsztyn 3:1 i awansowali do półfinału PlusLigi. Statuetka MVP powędrowała do Dawida Konarskiego.

 

Wynikowo i emocjonalnie na pewno. W tamtym roku też nie były łatwe, ale tam graliśmy do dwóch zwycięstw. Udało się zamknąć rywalizację w dwóch meczach, więc można powiedzieć, że było zdecydowanie łatwiej. Gdyby została stara formuła, to po dwóch starciach też już bylibyśmy w półfinale. W tym roku gramy jednak do trzech. Na pewno te mecze były ciężkie emocjonalnie i chyba było słychać, jak pospadały nam z serducha ciężkie kamienie. Po tych wygranych u siebie 3:0 chcieliśmy zamknąć rywalizację w Iławie. Wiedzieliśmy jednak, że Indykpol AZS Olsztyn może zagrać u siebie dużo lepiej i tak się też wydarzyło. Wracając na piąte spotkanie, adrenalina i dreszczyk emocji były trochę większe. Myślę, że udzieliły się one każdemu w hali w Zawierciu.

Dobrze to ująłeś. Mamy doświadczony zespół, który grał już mnóstwo spotkań i podobne nam się już zdarzyły. Sam osobiście prowadziłem z moją ówczesną drużyną w Pucharze Polski 24:20 i przegraliśmy do 24. Doświadczenie pozwala wejść w kolejnego seta bez paniki. Oczywiście, każdy z nas był zły i sfrustrowany, ale potrafimy odrzucić wszystko na bok i grać od początku. Później zdarzyły się te asy serwisowe, bo to były dobre zagrywki, ale punkt po punkcie wracaliśmy, potem jedno i drugie przełamanie, aż w końcówce seta wygraliśmy. Za drugą partię oddaliśmy im natomiast w czwartym, bo przegrywaliśmy już 20:23, ale odwróciliśmy losy i meldujemy się w półfinale.

Myślę, że na pewno tak. Nasi fizjoterapeuci będą mieli masę roboty. Zaraz też się regenerujemy i zastosujemy jakieś zimne kąpiele. Cóż, nie ma za dużo czasu. Mamy rytm meczowy. Na początku skupimy się na starciu sobotnim i będziemy chcieli wyjść na boisko naładowani pozytywną energią po awansie i zagrać bardzo dobre spotkanie.

Rozmawial Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie