Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Facundo Conte: Chcemy zapisać się w historii klubu

3 maj 2022 | 00:00

Po sześciu latach przerwy Facundo Conte ma szansę ponownie zdobyć medal PlusLigi. Aluron CMC Warta Zawiercie w starciach o brąz zmierzy się z PGE Skrą Bełchatów, czyli klubem, w barwach którego Argentyńczyk zdobywał ten krążek po raz ostatni w sezonie 2015/2016.

 

Tak, to było 6-7 lat temu, więc sporo już minęło. Granie to granie, nie ma znaczenia, kiedy i o co. Istotne, żebyśmy wrócili do gry, bo mamy przed sobą ważny cel, jakim jest zdobycie brązowego medalu, pierwszego w historii klubu. Nawet jeśli spodziewaliśmy się może czegoś więcej po półfinałach, to jest jak jest, czeka nas kolejna bitwa, w której musimy dać z siebie wszystko.

Myślę, że trzecie miejsce na igrzyskach olimpijskich to coś innego, niż trzecie miejsce w PlusLidze. Polska to chyba jedyny kraj, w którym gra się o brąz w lidze. Kilka lat temu, gdy ostatnio tu grałem, te mecze rzeczywiście były wyzwaniem i teraz też tak będzie, bo zawsze ciężko wyprzeć niedosyt związany z oczekiwaniami, jakie mieliśmy, czyli awansem do finału. Myślę jednak, że mamy mocny zespół, wielu dobrych siatkarzy i znajdziemy sposób, żeby pokonać przeciwników i skończyć sezon z medalem, który jest bardzo ważny dla każdego z nas i dla klubu, bo będzie jego pierwszym. Dlatego mam ogromną nadzieję, że tego dokonamy i zakończymy rozgrywki z wielkim uśmiechem, zapisując się w historii klubu.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie