Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Facundo Conte: Kiedy gram mecz, nie ma dla mnie kolegów

10 paź 2021 | 00:00

W niedzielę, 10 października, Jurajscy Rycerze zmierzą się na wyjeździe z Treflem Gdańsk. W tej drużynie kilku dobrych znajomych ma m.in. Facundo Conte. Czy będzie to dla niego specjalne wydarzenie?

 

Pierwszy mecz sezonu graliśmy w domu i wygraliśmy, więc i teraz oczekuję – jak zawsze – zwycięstwa. Będziemy próbować grać naszą najlepszą siatkówkę, aby pokazać na boisku to, nad czym pracujemy. Oczekuję dobrej gry i wygranej za trzy punkty. To początek sezonu, zaczynamy się coraz lepiej poznawać. Jestem pewien, że drużyna da z siebie wszystko, aby zdobyć komplet punktów.

Na boisku nie mam żadnych kolegów. Gram dla swojego zespołu i cieszę się razem z nim. To fajna sprawa grać przeciwko znajomym z poprzednich drużyn albo z reprezentacji Argentyny. Fajnie móc dzielić się z nimi tymi doświadczeniami. Ja znam ich, oni znają mnie. To będzie dobre dla całego meczu, ale trzeba wykorzystać nasze zalety i wygrać.

Jedyną rzeczą, która ma znaczenie, jest rezultat. To nie było nasze najlepsze spotkanie. Trudno gra się pierwszy mecz w sezonie z tymi wszystkimi oczekiwaniami, z kibicami, poznając się z kolegami z boiska w prawdziwej grze o stawkę. Naszą siłą jest obecnie szeroka ławka i dobrze jest używać wszystkich zalet, które mamy, aby poprawiać grę i zdobywać kolejne punkty. To jedyny cel. To fajne, że już w pierwszym meczu pokazaliśmy innym i także sobie, że mamy szeroki skład, w którym jest wielu zawodników grających na dobrym poziomie. I będziemy dzięki temu w stanie ufać sobie nawzajem.

Rozmawiała Paulina Musialska, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie