Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Facundo Conte: Na końcu liczy się każdy punkt

29 paź 2021 | 00:00

Facundo Conte był bohaterem czwartkowego meczu z Cuprum Lubin. Argentyński przyjmujący został wybrany MVP spotkania. Czy indywidualne wyróżnienie ma dla niego znaczenie?

 

Myślę, że statuetka MVP to nie jest coś ważnego. To tylko detal gry. Jestem bardzo szczęśliwy, że wygraliśmy i wróciliśmy, bo ten mecz był trudny i prawie go przegraliśmy. Daliśmy radę wrócić i jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem się dzisiaj pokazać. Byłem w stanie pomóc drużynie osiągnąć nasz cel wygrania tak wielu spotkań, jak to tylko możliwe i zrobiliśmy to dzisiaj. Cieszę się, bo swoją część pracy wykonałem bardzo dobrze, ale najważniejsze jest to, że wygraliśmy i dlatego jestem jeszcze szczęśliwszy.

Mamy tak wielu zawodników i to nasza siła, którą musimy nauczyć się wykorzystywać, bo to też jest trudne. To także musi być trudne dla Igora, zarządzać wszystkimi zawodnikami, których mamy. Dzisiaj musiałem zacząć na ławce i cieszę się, że mogłem wejść na boisko i zagrać. Tak jak mówiłem, cały czas to jest nasza siła i musimy wiedzieć, jak sobie z tym poradzić. Musimy wykorzystywać to jako naszą zaletę, bo możemy osiągać w tym sezonie wielkie rzeczy, ale trzeba ufać drużynie. Wtedy to będzie nasza wielka siła.

Wierzę, że nie widzimy na razie najlepszych zespołów. Liga dopiero się zaczęła, a nie chodzi o to, co mówimy, a co możemy zrobić na boisku. Wielkie zespoły są budowane dzień po dniu, mecz po meczu. Dzisiaj Lubin zagrał wspaniałe spotkanie, mają dobrych zawodników. To jest jeden z powodów, dla których wróciłem do PlusLigi, bo szukałem czegoś takiego, takiej rywalizacji. Wysokiego poziomu, gdzie każdy może wygrać z każdym. To uczucie jest świetne i sprawia, że stajemy się lepsi. Dzieje się to, czego się spodziewałem i to świetnie. My również możemy być wielkim zespołem. To dopiero piąty mecz w lidze, nadal 6-7 miesięcy do play-offów, więc czeka nas długa droga. Mamy jedno zwycięstwo więcej, dwa kolejne punkty i musimy myśleć, że to są dwa punkty więcej, niż zanosiło się w środku meczu, kiedy wszyscy myśleli, że możemy przegrać to spotkanie. Ważne, żeby walczyć o każdy możliwy punkt, bo to długa droga i każdy punkt na końcu może się liczyć. Jestem zadowolony z tego, co dzisiaj zrobiliśmy.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie