Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Flávio Gualberto: ZAKSA musiała zagrać bardzo dobrze, by nas pokonać

14 mar 2021 | 00:00

Dla Flávio Gualberto turniej finałowy Pucharu Polski był pierwszą imprezą takiej rangi w karierze klubowej poza ojczyzną. Jak brazylijski środkowy ocenił występ Jurajskich Rycerzy, którzy postraszyli w półfinale Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i urwali późniejszym triumfatorom jedyne dwa sety w całych rozgrywkach?

 

Bardzo się cieszę, że mogłem zagrać w turnieju finałowym Pucharu Polski. Zabrakło niestety zwycięstwa, na które liczyliśmy, ale graliśmy ze znakomitą drużyną, która ma w swoich szeregach wspaniałych zawodników. Wygrali zasłużenie, ale musieli zagrać bardzo dobrze i walczyć ciężko, by nas pokonać. My też zagraliśmy dobrze, chociaż momentami ta gra nieco falowała. Najważniejszy był piąty set, a ZAKSA miała w nim też troszeczkę szczęścia. Musimy zapomnieć o tej porażce, wynieść z niej tylko pozytywy, bo już w przyszłym tygodniu czeka nas niezwykle ważny mecz. Mamy chwilę na odpoczynek, a później skupiamy się już tylko na tym, co przed nami.

Tak, oczywiście! Przygotowywaliśmy się właśnie na ten etap sezonu. Czujemy się gotowi, musimy pokazać na boisku najlepsze co mamy, tyle.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie