Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Gjorgji Gjorgjiew: Najbliższy miesiąc jest najważniejszym w sezonie

5 mar 2021 | 00:00

Mecz z Treflem Gdańsk będzie naszym ostatnim starciem rundy zasadniczej i od jego wyniku będzie zależeć, z którą drużyną spotkamy się w fazie play-off. Gdańskie Lwy na pewno będą wymagającym rywalem, ale – jak wspomina Gjorgji Gjorgjiew – po ostatnich dwóch wygranych Jurajscy Rycerze mają dużą pewność siebie.

 

Oczywiście, ten rok jest trochę dziwny. To, że nie grałem, to decyzja trenera. Miałem trudny początek sezonu z powodu koronawirusa. Mój organizm potrzebował regeneracji i to wymagało czasu. Teraz każdy z zawodników jest zdrowy i każdy z nas może pomóc drużynie. Oczywiście, byłem głodny gry i pokazałem to w ostatnich meczach. Myślę, że wykonałem dobrze swoją pracę i jestem gotowy do pomocy naszej drużynie w play-offach i w turnieju Final Four Pucharu Polski.

Szczerze mówiąc to nie liczę swoich punktów. Skupiam się na kolejnej akcji i nie zastanawiam się, ile ich zdobyłem, bo to nie moja rola. Chcę jedynie, aby atakujący z mojej drużyny czuli się komfortowo. Jeśli mogę dołożyć do tego jakieś bloki, ataki lub asy serwisowe, to jest to tylko plus dla mnie. Dobrze, że te rzeczy się zdarzają i jestem z tego powodu zadowolony.

Mecz domowy z Treflem Gdańsk był tuż po naszym powrocie po zakażeniu koronawirusem i fizycznie nie wyglądało to najlepiej. Wydaje mi się, że teraz jest lepiej i po ostatnich dwóch wygranych mamy też więcej pewności siebie. Mieliśmy także cały tydzień na przygotowanie się, więc myślę, że na pewno będzie to interesujące spotkanie. Obie drużyny mają szansę na wygraną. To będzie trudne zadanie, musimy starać się zagrać na maksimum naszych możliwości, by zwyciężyć i ruszyć z pewnością siebie na turniej Final Four.

Play-offy zawsze są trudne i myślę raczej o naszym zespole oraz o tym, jak możemy przygotować się do tych spotkań. Zarówno fizycznie, jak i mentalnie, taktycznie oraz technicznie. W każdym możliwym aspekcie. Dopiero potem możemy zastanawiać się, z kim będziemy grać. Musimy zagrać najlepiej jak potrafimy, bo najbliższy miesiąc będzie najważniejszym w całym sezonie. Naprawdę, nie ma dla mnie znaczenia, z kim będziemy grać. Jeśli przygotujemy się dobrze i będziemy grać swoją siatkówkę, to możemy wygrać z każdą drużyną.

Rozmawiała Paulina Musialska, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie