Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Gjorgji Gjorgjiew: Zadecydowały małe rzeczy

25 sty 2021 | 00:00

Mimo walki do ostatniej piłki, Jurajscy Rycerze wyjechali z Lubina bez punktów. Kluczowe były dwie końcówki na przewagi na korzyść gospodarzy, w tym jedna z nich w decydującym, czwartym secie. Nasza drużyna złapała drugi oddech po wejściu zmienników, między innymi Gjorgjiego Gjorgjiewa. To właśnie macedońskiego rozgrywającego zapytaliśmy, czego zabrakło, by odwrócić losy meczu, choć było ku temu tak blisko

 

.

Po pierwsze, znowu jestem bardzo rozczarowany. Graliśmy dobrze, chcieliśmy doprowadzić do piątego seta i zobaczyć, co będzie dalej. Przegraliśmy dwoma punktami, do 26, więc jestem rozczarowany. Cały czas myślałem, że ten set jest nasz, bo graliśmy dobrze. Myślę, że zadecydowały małe rzeczy, popełnialiśmy błędy w przyjęciu i powinniśmy robić to lepiej. W końcówce seta mieliśmy kontry, których nie skończyliśmy. I widzimy wynik, to tylko dwa punkty i tyle wystarczyło rywalom.

Nie, nie… Trener cały czas rotuje składami na treningach i czuję się komfortowo także grając z Maliną, tak samo jak z każdym innym zawodnikiem z drużyny.

Myślę, że w wielu meczach o wyniku decyduje to, kto w tym konkretnym momencie gra lepiej. Liga jest silna, każdy zespół jest mocny. Nie mogę powiedzieć, że Cuprum Lubin jest jedną ze słabszych drużyn, bo – jak widzimy – pokonali nas, a wcześniej ograli inne silne zespoły. Wszyscy grają dobrze i jeśli nie będziemy dawać z siebie 100 procent w każdym meczu, nie będziemy cierpliwi i nie będziemy pracować nad detalami, to będziemy przegrywać. Mam nadzieję, że wrócimy do zwycięskiej serii i wygramy w środę z Suwałkami.

Tu nie ma żadnych wymówek. Obojętne czy gramy w domu, czy nie. Oczywiście to pomaga nam, że gramy w hali, w której trenujemy itd., ale my potrzebujemy po prostu wygranej w obu następnych spotkaniach. Bez wymówek, bez żadnego narzekania, po prostu musimy zdobyć 6 punktów w dwóch meczach.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, notowała Paulina Musialska, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie