Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Grupa Azoty ZAKSA lepsza w pierwszym sparingu

2 wrz 2021 | 00:00

W pierwszym z dwóch meczów kontrolnych z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rywale wygrali w Zawierciu 3:1. Rewanż w piątek (3 września) w Strzelcach Opolskich.

 

W porównaniu z ostatnim spotkaniem testowym z reprezentacją Czarnogóry trener Igor Kolaković dokonał dwóch zmian w wyjściowym składzie. Szansę dostali Mateusz Malinowski i Patryk Niemiec, a mecz w kwadracie rozpoczęli Dawid Konarski i Michał Szalacha. Początek pierwszego seta należał do ZAKSY, ale Jurajscy Rycerze szybko wyrównali wynik na 3:3. Goście błyskawicznie zbudowali kilkupunktową przewagę, ale atak Mateusza Malinowskiego dał sygnał do odrabiania strat, które wkrótce wynosiły już tylko 10:11. Wtedy kędzierzynianie znowu wrzucili jednak wyższy bieg i w pewnym momencie dystans wynosił już 8 punktów. Pogoń w końcówce pozwoliła zmniejszyć straty o połowę, ale czas wzięty przez trenera Gheorghe Cretu przyniósł efekt i rywale domknęli seta wynikiem 25:21.

Początek drugiej partii należał do naszej drużyny, która szybko wypracowała niewielką przewagę. Niestety ZAKSA wkrótce wyrównała do stanu 8:8 i nie zwalniała tempa. Skuteczny blok kędzierzynian dał im prowadzenie już 4 punktami. Tym razem Jurajscy Rycerze nie zerwali się już do pościgu i set zakończył się wynikiem 19:25.

Po przerwie na boisku pojawili się Konarski i Szalacha. Do stanu 6:6 trzecia partia przebiegała punkt za punkt, ale tym razem to nasza drużyna zaczęła odskakiwać rywalom. Mocny atak Michała Szalachy zapewnił nam trzypunktową przewagę, a po skutecznym bloku było już 12:6. Jurajscy Rycerze nie zwalniali tempa już do końca i wygrali 25:17.

Początek czwartego seta był wyrównany, a w pewnym momencie gospodarze uciekli na 9:7. Po zaciętej walce Kędzierzynianie wyrównali na 16:16 i zaczęli posyłać coraz mocniejsze bomby z zagrywki, z którymi nie radziła sobie zawierciańska linia przyjęcia. Dzięki temu goście szybko zbudowali przewagę, której nie oddali już do końca, wygrywając 25:20, a cały mecz 3:1.

Skład: Cavanna, Malinowski, Orczyk, Depowski, Niemiec, Zniszczoł, Żurek (L) oraz Szalacha, Konarski, Rajsner, Mielczarek

Statystyki

Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie