Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Grupa Azoty ZAKSA pokonana w półfinale Turnieju Legend w Nysie

7 paź 2023 | 00:00

Aluron CMC Warta Zawiercie pokonała Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 i zagra w finale Turnieju Legend w Nysie.

 

Jurajscy Rycerze mieli do dyspozycji większość składu, bo zabrakło tylko Sama Coopera, który z kadrą Kanady kończy walkę o igrzyska, oraz kontuzjowanych Mateusza Bieńka i Tomasza Kalembki. ZAKSA przystąpiła natomiast do spotkania znacznie bardziej osłabiona, bo bez reprezentantów Polski i Stanów Zjednoczonych, którzy kilka godzin wcześniej zapewnili sobie olimpijski awans. Nasza drużyna dobrze weszła w mecz, ale po chwili oddała inicjatywę i rywale nie tylko wyrównali, ale nawet objęli prowadzenie. Nie trwało to jednak długo, bo dobrze zaczął funkcjonować nasz blok punktowy. W ataku i na zagrywce szalał Karol Butryn, potężnymi ciosami rozbijając ręce przeciwników. Kontrolowaliśmy przewagę, która cały czas wynosiła około pięciu punktów, aż do piłek setowych. Wtedy na zagrywce po stronie kędzierzynian pojawił się Daniel Chițigoi i bardzo silnymi serwisami utrudniał nam zdobycie ostatniego punktu. Udało się to w końcu Trévorowi Clevenotowi i po jego ataku z lewego skrzydła wygraliśmy 25:22.

To właśnie zagrywka była w zasadzie jedynym elementem, którym siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle byli w stanie utrzymywać dystans. Nic więc dziwnego, że gdy w drugiej partii również Jurajscy Rycerze odpalili działa zza 9 metra, to wynik szybko się rozjechał. Nasi siatkarze wykorzystywali wszelkie niedokładności po stronie rywali, dobrze spisywali się w ataku i sukcesywnie powiększali dystans. Ponownie przy setbolu w polu serwisowym pojawił się Chițigoi, ale tym razem już przy pierwszej okazji na side oucie skuteczny był Bartosz Kwolek.

Od początku trzeciego seta w miejsce Butryna pojawił się Daniel Gąsior, poza tym nie było zmian w obu drużynach. Nie zmienił się też obraz gry – nasz zespół już po kilku pierwszych akcjach przejał inicjatywę i od tego momentu miał wyraźną przewagę. Przebieg partii był podobny do pierwszej, Aluron CMC Warta kontrolowała bezpieczny dystans niemal do samego końca. ZAKSA zerwała się do pościgu dopiero w ostatniej fazie seta i tym razem nie w jednym, a w dwóch ustawieniach (przy zagrywkach Przemysława Stępnia i Chițigoia) odrobiła większość strat. Na wyrównanie było jednak za późno, Jurajscy Rycerze wywalczyli meczbola, którego na punkt zamienił asem Gąsior. MVP meczu wybrany został Trévor Clevenot.

Skład: Tavares, Butryn, Kwolek, Clevenot, Zniszczoł, Szalacha, Perry (L) oraz Gąsior, Łaba

Statystyki

Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie