Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Jurajscy Rycerze zagrają w TAURON Gigantach Siatkówki!

13 kwi 2023 | 00:00

Aluron CMC Warta Zawiercie wystąpi w turnieju TAURON Giganci Siatkówki 2023, który odbędzie się 14-15 października w Twardogórze. Oprócz Jurajskich Rycerzy w imprezie weźmie udział Trefl Gdańsk oraz dwa kluby tureckie. Będzie to ostatni sprawdzian przed rozpoczęciem sezonu 2023/2024.

 

– Nie ukrywam, że zaproszenie przyjęliśmy z zaskoczeniem, ale odbieram je jako wyraz obserwacji i docenienia pracy, jaką wykonujemy przez lata zarówno na niwie sportowej, jak i marketingowej. Nie sposób było nie skorzystać z takiego zaproszenia na jeden z najlepiej zorganizowanych turniejów siatkarskich w Polsce. Mam nadzieję, że nie zawiedziemy, że razem z Treflem Gdańsk nie pozwolimy, żeby puchar opuścił teren kraju. Cieszę się z obecności klubów zagranicznych, ponieważ to wychodzenie na zewnątrz z naszą komunikacją marketingową, ale też know-how sportowym jest bardzo istotne. Nie mamy się czego wstydzić, siatkówka jest sportem nr 2 w Polsce i musimy o tym opowiadać – powiedział podczas konferencji prasowej zapowiadającej turniej prezes Aluron CMC Warty Zawiercie, Kryspin Baran.

Poniżej informacja prasowa organizatora:

– Dziękuję za zaufanie firmie TAURON. To jest dla nas bardzo ważne, że zapracowaliśmy na to zaufanie, nie zawiedliśmy przez te lata. Po po pięciu wspólnych latach chcieliśmy ogłosić, że nasza współpraca będzie trwała kolejne trzy lata. To odzwierciedlenie naszej wzorowej współpracy – powiedział w środę Wojciech Rozdolski, pomysłodawca i organizator TAURON Gigantów Siatkówki, który był w Warszawie gospodarzem konferencji prasowej inaugurującej projekt “Gigantów” 2023. Drugi rok z rzędu impreza będzie miała zarówno męską (14-15.10) jak i żeńską edycję (30.09-1.10).

– Chciałem podziękować osobom, które od lat nas wspierają i pomagają w tworzeniu tego projektu na czele z panem Ryszardem Czarneckim, który po raz kolejny udowadnia, że wspiera siatkówkę, wspiera sport i leży mu to głęboko w sercu – kontynuował Rozdolski.

– To zaszczyt, że mogę wspierać tę inicjatywę od lat. To bardzo ważna inicjatywa, która zresztą się rozszerza, bo rok temu pierwszy raz mieliśmy turniej Gigantów Siatkówki siatkarek. Cieszę się, że mamy Telewizję Polską. Dzięki temu zasięgi są fantastyczne. Chciałem też podziękować za stałość i wierność w uczuciach firmie TAURON – powiedział Ryszard Czarnecki, który od lat jest przyjacielem turnieju.

– Siatkówka to dla Polaków sport wyjątkowy. To w tej dyscyplinie sportu eksplozje entuzjazmu są najgłośniejsze, to tu także okazje do radosnego świętowania zdarzają się najczęściej. Dobrze być częścią siatkarskiej rodziny i zagrzewać do walki o kolejne sukcesy – wyjaśnia Paweł Szczeszek, prezes zarządu TAURON Polska Energia. – Giganci Siatkówki to również istotny turniej dla naszych pracowników. W najbliższy weekend rozegramy firmowe siatkarskie mistrzostwa, a już w czerwcu najlepsza drużyna Grupy zmierzy się na boisku z drużyną gwiazd – dodaje prezes Szczeszek.

Gospodarzem tegorocznego turnieju kolejny raz będzie Twardogóra – niewielka, dolnośląska gmina z wielkim sercem do sportu i siatkówki. Jej gospodarzem jest jeden z najmłodszych burmistrzów w  Polsce Paweł Czuliński. W tym roku do jego miasta przyjadą ekipy Trefla Gdańsk oraz Aluron CMC Warty Zawiercie. Jeśli chodzi o żeńskie zespoły z kraju, to skład pozostaje niezmienny: to Grupa Azoty Chemik Police i DevelopRes Bella Dolina Rzeszów. Rywale mają przylecieć z Turcji – zaproszenia do tureckich klubów zostały już wysłane. Organizatorzy czekają na potwierdzenie.

Nowością będzie system rozgrywek. Tym razem nie będzie to pojedynek Polska – Turcja, lecz pierwszego dnia zwyczajnie rozgrywane będą półfinały, a drugiego – mecz o trzecie miejsce i finał. Zwycięzca uniesie w górę nowy puchar Gigantów Siatkówki. Tym razem jest to wielkie, ciężkie, efektowne srebrne serce „Gigantów” zaprojektowane i wykonane przez firmę Brokelmann.

Rozrasta się też turniej TAURON Młodych Gigantów Siatkówki. Oprócz województw dolnośląskiego i łódzkiego, do gry wchodzą młode siatkarki z Wielkopolski. Na turniej finałowy ma również przyjechać ekipa zdolnych siatkarek z Turcji. Nie zabraknie też tradycyjnego pojedynku drużyny TAURONa z zespołem byłych mistrzów świata, w którym znajdzie się m.in. Krzysztof Ignaczak.

Wszystkie mecze głównych turniejów na żywo pokaże TVP Sport.

W kolejnych tygodniach organizatorzy mają ujawniać następne szczegóły TAURON Gigantów Siatkówki 2023.