Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Koniec przygody z PreZero Grand Prix

20 sie 2023 | 00:00

Aluron CMC Warta Zawiercie w ostatnim meczu fazy grupowej przegrała z GKS-em Katowice 0:2. Porażka w tym starciu spowodowała, że Jurajscy Rycerze nie awansowali do kolejnego etapu rywalizacji.

 

Początek pierwszego seta nie zwiastował problemów z pokonaniem katowickiego klubu. Zawiercianie rozpoczęli go bardzo mocno i prowadzili 4:1, ale pozwolili przejąć inicjatywę rywalom i katowicki zespół doprowadził do wyrównania. Gra stawała się bardziej wyrównana, a celna zagrywka Dawida Ogórka pozwoliła GKS-owi Katowice wyjść na dwupunktowe prowadzenie. Ta skromna zaliczka wystarczyła, aby wygrać seta do 20.

Zwycięstwo w pierwszej partii pozwoliło katowiczanom dobrze wejść w kolejną. GKS szybko odskoczył naszej drużynie na 4 punkty (0:4). Przewagę udało się utrzymać do stanu 6:12, bo gdy doszło do zmian w wyjściowym składzie Jurajskich Rycerze zaczął funkcjonować blok. Do tego utrzymywaliśmy skuteczność w ataku i zniwelowaliśmy straty do jednego punktu (12:13). Rywale wytrzymali jednak presję i pokonali nasz zespół do 20.

Przegrana z GKS-em Katowice spowodowała, że zajęliśmy 3. miejsce w grupie D i nie awansowaliśmy do fazy pucharowej PreZero Grand Prix.

Gąsior, Kozłowski, Kalembka, Szalacha oraz Łaba, Zniszczoł, Kwolek, Gregorowicz

Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie