Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Marcin Waliński: Mieliśmy kontrolę nad tym spotkaniem

6 kwi 2023 | 00:00

Aluron CMC Warta Zawiercie świetnie rozpoczęła ćwierćfinałową rywalizację i pokonała we własnej hali Indykpol AZS Olsztyn 3:0. Drugi raz z rzędu statuetka MVP powędrowała do Marcina Walińskiego, który zastępował wracającego do pełni sił po chorobie Bartosza Kwolka.

 

Jasne, że tak, ale najważniejsze dla mnie, że wygraliśmy ten mecz. Co prawda, to jeszcze niczego nie oznacza i jutro musimy to jeszcze u siebie potwierdzić, aby mieć na koncie dwa zwycięstwa i pojechać do Iławy z dużą zaliczką. Tam będzie trudniej niż u siebie, bo wiadomo, że we własnej hali zawsze gra się o wiele lepiej. Jutro musimy zagrać co najmniej tak samo dobrze, albo nawet jeszcze bardziej agresywnie.

Nie, kompletnie o tym nie myślałem. Chciałem tylko pomóc drużynie, jak tylko najlepiej potrafię. Starałem się wkomponować w zespół ze swoimi atutami, które posiadam jako zawodnik. Udało się, bo graliśmy dzisiaj naprawdę dobrą siatkówkę. Mieliśmy kontrolę nad tym spotkaniem, a jutro musimy potwierdzić, że to nie był przypadek, bo my potrafimy to robić i chcemy wygrać ten etap play-offów.

Nie wiem. Najważniejsze, że działała. Teraz w gestii sztabu pozostaje to, jak przygotować się na ten następny mecz. W jeden dzień tak naprawdę ciężko zmienić cały obraz gry, więc zobaczymy. Na boisko wyjdziemy na pewno dobrze przygotowani, tak jak dzisiaj. Czekamy na jutro.

Mamy w zanadrzu jeszcze kilku chłopaków, którzy stoją w kwadracie, więc absolutnie się o to nie martwię. Mamy także atuty, które są po naszej stronie. Przede wszystkim są nimi kibice oraz nasza hala. Jestem dobrej myśli.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie