Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Mateusz Bieniek: Chcemy przedłużyć tę rywalizację

25 kwi 2024 | 00:16

Aluron CMC Warta Zawiercie w pierwszym meczu finałowym przegrała z Jastrzębskim Węglem 0:3. Jak grę Jurajskich Rycerzy ocenił ich kapitan Mateusz Bieniek?

Bieniu, na pewno nie była to taka siatkówka, jaką w finale chcieliśmy pokazać. Z czego to wynikało? Przyszło zmęczenie, czy rywal tak wysoko postawił poprzeczkę? 

Moim zdaniem zabrakło nam spokoju w niektórych sytuacjach. Szczególnie w tym drugim i trzecim secie. Czuć było nerwowość na boisku. Nie zmienimy już tego, więc trzeba szybko zapomnieć, bo za 3 dni jest kolejne starcie. Chcemy przedłużyć tę rywalizację. 

W polu serwisowym dzisiaj nie było widać atutu własnej hali. Myślisz, że podobnie może być w sobotę, bo w tych najważniejszych meczach niewiele to zmienia?

Mam nadzieję, że w rewanżu będziemy lepiej zagrywać. Na pewno nie był to nasz dzień w tym elemencie. Mam wrażenie, że Jastrzębie zrobiło lepszy użytek z naszej hali, niż my. Tyle. Czasem tak się zdarza. Chciałbym, żebyśmy w sobotę wyszli na boisko jakbyśmy nic nie musieli. My nic nie musimy, bo jesteśmy już wygranymi w tym sezonie. Więcej radości z gry i będzie dobrze. 

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie