Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Mateusz Malinowski: Na pewno będziemy chcieli poprawić rezultat z tego sezonu

28 kwi 2021 | 00:00

Mateusz Malinowski to najlepiej punktujący gracz naszego zespołu w ostatnim sezonie. Znalazł się także w piątce najlepiej zagrywających siatkarzy w całej PlusLidze. Jak ocenia ostatnie 10 miesięcy pracy?

 

Tym początkiem sezonu rozbudziliśmy apetyty zarówno własne, jak i naszych kibiców. Później perturbacje związane z koronawirusem i nasza forma nie była taka, jakiej oczekiwaliśmy. Po tym sezonie możemy mieć wiele przemyśleń i wiemy, co możemy zrobić lepiej. Jeśli jesteśmy ambitnym zespołem, to na pewno będziemy chcieli poprawić ten rezultat i zagrać lepiej zarówno dla siebie, jak i kibiców.

Myślę, że oceniłbym ten sezon na 4 z minusem lub 3 z plusem. Był dobry początek, potem forma została zachwiana trochę przez kontuzję, a trochę przez koronawirusa. Trudno mi to rozpatrywać, bo przez COVID cała drużyna miała słabszą formę i trudno było to indywidualnie nadrobić. Nie było takiego momentu, aby co najmniej piątka z nas grała dobry mecz. Jeśli już to robiliśmy, to grało 2-3 zawodników, a nie cały zespół. I w tym był cały szkopuł. Gdy się patrzy na te zespoły z medalami, to na 7 zawodników na boisku zawsze 5 z nich gra bardzo dobrze i jest w stanie przykryć tych 2 słabszych. A w siatkówce rzadko zdarza się, że jeden siatkarz wygra cały mecz przy słabszej dyspozycji reszty zespołu. U nas często bywało tak, że grało 2 zawodników, a 4-5 gdzieś tam cieniowało.

Najlepszy moment sezonu… Trudno jednoznacznie mi to powiedzieć, bo nadziei, że wejdziemy na ten swój najwyższy poziom, było dużo. Na pewno początek był bardzo satysfakcjonujący, a także wyjście po koronawirusie i wygranie z Warszawą, gdy uznałem – i chyba wszyscy uznali – że nie będzie większego kryzysu. I też ta wygrana z Jastrzębiem, gdy mieliśmy miesiąc czasu na przygotowanie się do play-offów i trener gdzieś tam odsunął naszą głowę od tego słabszego momentu. Potrafiliśmy wygrać mecz z późniejszym mistrzem Polski, a my przeprowadziliśmy wtedy parę zmian w składzie. Była też nadzieja, że w Pucharze Polski i play-offach będziemy potrafili wrócić i grać swoją dobrą siatkówkę.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie