Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Maxi Cavanna: To będzie zupełnie inny mecz, niż sezon temu

21 gru 2021 | 00:00

W 1/16 finału Pucharu Polski zmierzymy się z pierwszoligowym MKS-em Będzin. Zespół ten jeszcze rok temu występował w PlusLidze. W wyjazdowym spotkaniu, rozgrywanym jeszcze w Sosnowcu, MVP został Maxi Cavanna. Czy wiedza z tamtego meczu pomoże mu w wygraniu derbowej bitwy w ramach Pucharu Polski?

 

To będzie zupełnie inny mecz. Nasz zespół mocno się zmienił i na pewno jest silniejszy, niż w poprzednim sezonie. W składzie przeciwników też zaszło wiele zmian. Trudno tak naprawdę porównywać ze sobą oba te spotkania.

Każdy mecz jest dla nas ważny i do każdego z nich trzeba się zmotywować i odpowiednio przygotować. Żadnego rywala nie można lekceważyć. Tym bardziej, że gry pierwszoligowców nie oglądamy na co dzień, ale jestem pewien, że dzięki naszemu sztabowi będziemy dobrze przygotowani do tej bitwy.

W zeszłym sezonie nie czułem atmosfery derbów regionu, bo z powodu pandemii na trybunach nie było kibiców. Liczę jednak, że chociaż w jutrzejszym meczu gramy na wyjeździe, to do Będzina przyjedzie wielu naszych fanów. A my zrobimy wszystko, aby wyszli z hali z uśmiechami na twarzy.

Przerwa na pewno się przyda, ale tak naprawdę jeszcze w trakcie świąt wracamy do treningów, aby jak najlepiej przygotować się na mecz z Lublinem. Tak wygląda jednak życie siatkarza. Nie możemy na to narzekać, bo to jest dla nas coś normalnego.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie