Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Miłosz Zniszczoł: Musimy patrzeć na siebie i wrócić do naszej dobrej dyspozycji

18 lut 2022 | 00:00

Przed nami jedno z trudniejszych spotkań w tym sezonie. Aluron CMC Warta Zawiercie zmierzy się z aktualnym mistrzem Polski, Jastrzębskim Węglem. Co według Miłosza Zniszczoła będzie kluczem do zwycięstwa?

 

Zagrywka generalnie jest bardzo ważnym elementem w dzisiejszej siatkówce. Na pewno ułatwia dużo w samej grze. Co oprócz niej? Myślę, że determinacja oraz chęć pokazania się na tle mocnego rywala, bo wcześniej graliśmy z zespołami teoretycznie słabszymi i wygrywaliśmy w większości te mecze. Na pewno pomogła chęć sprawdzenia się i pokazania, że będziemy liczyć się w tym sezonie.

Oczywiście, że tak. Ben jest doskonałym rozgrywającym, co pokazał między innymi w zeszłym sezonie, gdy prowadził Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle do zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Co mogę powiedzieć… Tak jak wspomniałem wcześniej, jeśli będzie dobra zagrywka, to nasze zadanie nie tylko na środku siatki, ale także i skrzydłowych będzie ułatwione. A jak nie będzie zagrywki, to wtedy będzie spory problem.

My tak naprawdę też mieliśmy swoje przeboje, różne zawirowania i sporo problemów z naszą grą. Myślę, że musimy bardziej patrzeć na siebie, żeby wrócić do tej naszej dobrej dyspozycji, bo dopiero raz po dłuższej przerwie zagraliśmy z nominalnym rozgrywającym. Musimy się skupić tylko i wyłącznie na sobie.

Generalnie dobrze gramy w naszej hali. No, może poza ostatnią wpadką z Radomiem, ale w Jurajskiej Twierdzy gra się nam nieźle i kibice nam naprawdę pomagają. Trzeba zatem powiększyć zdobycz wygranych meczów z Jastrzębiem u siebie. Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze.

Rozmawiała Paulina Musialska, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie