Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Miłosz Zniszczoł: Zespołowi z niższej ligi gra się łatwiej, bo nie ma żadnej presji

23 gru 2021 | 00:00

Jurajscy Rycerze pokonali w 1/16 finału Pucharu Polski MKS Będzin 3:0, ale mimo rozstrzygnięcia w trzech setach mecz był bardzo zacięty. Jak starcie z pierwszoligowcem ocenił Miłosz Zniszczoł?

 

Dokładnie tak. Dla zespołu będącego w niższej lidze jest łatwiej, bo nie ma presji. Ona na nich nie ciąży i taka drużyna może zagrać swoją siatkówkę, a nawet coś więcej. Dać coś więcej od siebie i widać było, że Będzin nam sporo problemów sprawił.

Myślę, że poza pierwszym setem, gdzie mieliśmy kontrolę i byliśmy skoncentrowani, popełniliśmy sporo błędów w ataku. W drugim secie do tego doszło parę serwisów i wynik był gdzieś na styku, męczyliśmy się z nimi w końcówce. A w trzecim Wiktor Musiał poszedł na zagrywkę, walnął kilka nieprzyjemnych piłek i mieliśmy wtedy spore problemy. Trener wziął czas i powiedział, że to jest dla nas wyzwanie, aby wyjść z 10:16. Udało się i cieszymy się z tego.

Niby chcieliśmy dać z siebie wszystko, ale gdzieś ciężko się do końca zmobilizować tak na 110 proc., jak do meczu ligowego. Wydaje się, że takie spotkanie wygra się samo, a okazuje się, że przeciwnik prezentuje dobrą grę i trzeba faktycznie w końcówce gdzieś sprężyć się, żeby ten jeden albo drugi set nie uciekł, bo potem mogłoby być ciężko.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie