Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Michał Kozłowski po dwóch latach odchodzi z Zawiercia

30 maj 2024 | 13:35

W kolejnym sezonie w żółto-zielonych barwach nie będziemy oglądać już Michała Kozłowskiego. Rozgrywający spędził w Zawierciu dwa lata.

Michał Kozłowski trafił do grona Jurajskich Rycerzy w 2022 roku. W ciągu dwóch sezonów zagrał w 70 spotkaniach: 51 w PlusLidze, 8 w Lidze Mistrzów, 7 w Pucharze CEV oraz 5 w Pucharze Polski. 39-letni rozgrywający pełnił głównie rolę zmiennika Miguela Tavaresa. 

- O tym, jak duży wkład Kozi miał pod względem budowania dobrej atmosfery, nikogo przekonywać nie trzeba. Poradził sobie również wtedy, gdy w trudnym momencie minionego sezonu musiał zastąpić kontuzjowanego Miguela. Po dwóch wspólnych latach nadszedł jednak czas na zmiany, więc życzymy mu powodzenia w nowych wyzwaniach - zaznacza prezes naszego klubu, Kryspin Baran.

W ciągu dwóch lat Kozłowski raz został nagrodzony statuetką MVP. Było to w marcu tego roku, gdy pokonaliśmy we własnej hali PGE GiEK Skrę Bełchatów 3:1. Pod nieobecność kontuzjowanego Tavaresa 39-latek poprowadził nasz zespół do zwycięstwa, a na dodatek zdobył w tym spotkaniu 3 punkty. 

- Po tak wspaniałym ostatnim sezonie naprawdę bardzo ciężko będzie się rozstać z drużyną. Moja misja w Zawierciu dobiegła jednak końca i czas na nowe wyzwania - mówi Michał Kozłowski. - Dziękuję serdecznie za ostatnie dwa sezony zarządowi klubu z prezesem Kryspinem Baranem na czele. Dziękuję także wszystkim pracownikom klubu, całemu sztabowi oraz oczywiście moim kolegom z zespołu. Tworzyliśmy wspaniała grupę, którą ciężko było złamać. Na końcu wielkie podziękowania kieruję do Jurajskiej Armii. Grać w meczach przy waszym dopingu to była czysta przyjemność - dodaje. 

Kozi, dziękujemy!

Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie