Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Michał Winiarski: Jestem ogromnie dumny z zespołu

29 kwi 2024 | 11:11

W drugim sezonie pracy w Zawierciu Michał Winiarski poprowadził Jurajskich Rycerzy do historycznych sukcesów - wicemistrzostwa i Pucharu Polski.

To taki paradoks, że dużo łatwiej cieszyć się z brązu niż ze srebra, ale gdy emocje już trochę opadną, to nikt by się chyba nie zamienił?

Ja jestem ogromnie dumny z zespołu i myślę, że wszyscy kibice, prawdziwi kibice powinni być bardzo dumni. Jesteśmy drugą najlepszą drużyną w Polsce, zdobyliśmy Puchar Polski i po części czujemy dzisiaj troszeczkę to, co czuło Jastrzębie w Krakowie. Myślę, że kapitalny finał, kapitalne widowisko. Jak to się mówi, że dusza sportowca zawsze w momencie, gdy się kończy sezon przegraną, nie potrafi wyrazić tych emocji i ekspresji, ale naprawdę jestem dumny z chłopaków.

Było chyba widać, że daliśmy z siebie dzisiaj wszystko, co jeszcze zostało w baku, ale pod koniec już toszeczkę zabrakło?

Tak, na pewno zostawiliśmy serce. Jastrzębie zagrało dobre spotkanie. W tym krótkim czasie potrafili udźwignąć ciężar po porażce. Gratulacje dla nich. My na pewno zostawiliśmy serce, to na pewno.