Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Miguel Tavares: Dzięki ciężkim treningom spotkania stają się łatwiejsze

10 sty 2022 | 00:00

W meczu z Treflem Gdańsk jednym z wyróżniających się zawodników był Miguel Tavares. Po jego rozegraniach nasi siatkarze skończyli aż 68% piłek (przy 59% efektywności), a Portugalczyk został wybrany MVP spotkania.

 

Jestem naprawdę zadowolony, że każdy z nas zagrał bardzo dobre spotkanie. Taktyka Trefla była przejrzysta od samego początku. Podejmowali ryzyko na zagrywce, aby złamać nasze przyjęcie. My utrzymywaliśmy dobry serwis, oni popełniali dużo błędów w tym elemencie, dzięki temu było nam łatwiej robić przejścia. Tak jak wspomniałeś, gdy jest dobre przyjęcie, to moja praca jest łatwiejsza. Wszyscy zagrali świetnie i to był łatwy wieczór zarówno dla mnie, jak i całego zespołu.

Nie widziałem liczb, więc nie mogę powiedzieć zbyt wiele. Myślę, że zagrywaliśmy lepiej, popełnialiśmy mniej błędów w tym elemencie. To dało nam kilka więcej szans na obronę i wyprowadzenie kontrataku. Gdy grasz z przewagą 4-5 punktów, to zawsze większą presję ma drużyna, która przegrywa. Wtedy Trefl zaczął podejmować większe ryzyko na zagrywce, aby doprowadzić do przełamania. My byliśmy cierpliwi, nawet gdy mieliśmy przestoje, to robiliśmy przejścia.

Myślę, że to proces. Oczywiście, mamy bardzo wyrównany zespół na wszystkich pozycjach i to normalne, że trochę czasu zabiera, aby poczuć się pewnie i komfortowo na boisku. Sądzę jednak, że był to dość szybki proces i czuję, że z każdym dniem treningów nabieram coraz więcej pewności siebie. To kwestia praktyki, bo ona jest ważna, a my trenujemy na bardzo wysokim poziomie. To sprawia, że spotkania stają się dla nas odrobinę łatwiejsze, bo na treningach jest bardzo ciężko.

To super sprawa, móc codziennie trenować na tej samej nawierzchni, na której później grasz. Jest duża różnica pomiędzy starą podłogą, a tą nową.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie