Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Nie możemy pozwolić się zaskoczyć

4 lis 2022 | 00:00

Jeszcze nie zdążyły opaść emocje po derbach województwa z GKS-em Katowice, a Jurajscy Rycerze już muszą myśleć o kolejnych. Tym razem zmierzą się z BBTS-em Bielsko-Biała, czyli beniaminkiem ligi.

 

Bielszczanie, którzy do PlusLigi wrócili po czterech latach, sezonu 2022/2023 nie mogą na razie zaliczyć do udanych. Po czwartkowej przegranej z LUK-iem Lublin 1:3 zamykają ligową tabelę, a na swoim koncie mają tylko jedno zwycięstwo. W 3. kolejce pokonali po tie-breaku Cerrad Enea Czarnych Radom.

– Myślę, że taki przeciwnik, który znajduje się w dolnej części tabeli, będzie na pewno chciał się pokazać w tym starciu z jak najlepszej strony. Nie mają nic do stracenia, będą chcieli zagrać swoją najlepszą siatkówkę i  urwać nam punkty. Nasza drużyna musi być gotowa na to, co BBTS Bielsko-Biała pokaże – mówi Dawid Dulski.

Nasz zespół po 7. kolejce jest natomiast na 4. miejscu. Zawiercianie tydzień temu pokonali na wyjeździe LUK Lublin 3:2, a w czwartek wygrali z GKS-em Katowice 3:0.

Historia starć pomiędzy Aluron CMC Wartą Zawiercie a BBTS-em Bielsko-Biała nie jest bogata. W PlusLidze mierzyliśmy się tylko w sezonie 2017/2018, a oba spotkania fazy zasadniczej kończyły się wygraną Jurajskich Rycerzy. Drugie z nich, w ostatniej kolejce w Zawierciu, przypieczętowało spadek bielszczan do I ligi, a na kolejny mecz musieliśmy czekać do lutego 2021 roku. Wtedy żółto-zieloni spotkali się z BBTS-em w 1/4 finału Pucharu Polski. Również i w tym starciu lepsi okazali się nasi zawodnicy, którzy wygrali 3:0 i zapewnili nam awans do Final Four rozgrywek.

Co ciekawe, BBTS to jeden z niewielu plusligowych zespołów, w których nie ma byłych Jurajskich Rycerzy. Żaden z naszych zawodników nie występował także w BBTS-ie. Klub ten dobrze zna jednak Dawid Dulski, który jeszcze w zeszłym sezonie grał przeciwko niemu w I lidze. Nasz młody atakujący przyznaje, że trudny do zatrzymania będzie Jake Hanes.

– Na pewno bardzo ważne było to, aby skakać jak najwyżej do bloku. Hanes ma w końcu bardzo duży zasięg w ataku, więc oczywiste jest, że bije te piłki wysoko – podkreśla Dulski.

.

Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie