Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Patryk Łaba: Mam nadzieję, że nie będziemy gościnni dla Trefla

18 lis 2022 | 00:00

Kolejnym rywalem Jurajskich Rycerzy w pędzącym sezonie będzie Trefl Gdańsk, w którym rok temu w PlusLidze debiutował Patryk Łaba. Czy ma sentyment do tego zespołu?

 

Nie wiem, bo nie było czasu się nad tym zastanawiać. Gramy tak często mecze, że trzeba było skoncentrować się na tym, co było na bieżąco do zrobienia, a nie myśleć o Treflu. Na pewno będzie to miłe spotkanie, przyjadą też kibice z Gdańska, więc zobaczymy się i powspominamy stare czasy. Liga jednak tak pędzi, że nie będzie czasu na przemyślenia na ten temat. Mimo całej sympatii jaką darzę Trefl, to mam nadzieję, że nie będziemy gościnni. Ten klub zawsze będzie dla mnie ważny, bo tam debiutowałem w PlusLidze, ale taki jest sport, że każdy musi realizować swoje cele.

Na pewno to nie jest na rękę zawodnikom i wszystkim w klubie, bo to zmęczenie się odkłada i prędzej czy później da się we znaki. Miejmy nadzieję, że dzięki doświadczeniu i obyciu w takim trybie uda nam się te mecze wygrywać i przechylać szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Pokazaliśmy już kilkukrotnie w tym sezonie, że wychodziliśmy obronną ręką z trudnych sytuacji i to jest nasza duża siła. Na pewno spodziewam się ciężkiego meczu, bo Trefl jest rozpędzony i ta młodość ma swoje zalety. Jeśli podamy im rękę i pozwolimy się im rozkręcić, to potem będzie nam się trudno grało. Czasem te ciężkie momenty trzeba przetrzymać i pozwolić się rywalowi wystrzelać. A potem zrobić swoje.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie