Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Patryk Niemiec nadal w żółto-zielonych barwach

14 cze 2021 | 00:00

Patryk Niemiec to kolejny zawodnik, który w nowym sezonie będzie występować w Aluron CMC Warcie Zawiercie. Będzie to jego drugi rok w Jurajskiej Armii.

 

Patryk Niemiec trafił do naszego klubu w 2020 roku. W ciągu swojego pierwszego roku w Jurajskiej Armii wystąpił w 31 spotkaniach: 29 w PlusLidze oraz 2 w Pucharze Polski. Zdobył łącznie 131 punktów. Skończył 81 ze 146 ataków, co daje mu 55 proc. skuteczności oraz 44 proc. efektywności.  Dołożył do tego 12 asów serwisowych i 38 punktowych bloków.

– Patryk to wciąż młody gracz. Miniony sezon był dopiero drugim w karierze, w którym w większości meczów wychodził w podstawowym składzie. Nadal ma więc duże pole do rozwoju i liczymy, że w nadchodzących miesiącach będzie pokazywał stały progres – mówi prezes Kryspin Baran.

Niemiec jeden raz został wybrany MVP. Było to w ostatnim meczu sezonu, w którym Jurajscy Rycerze walczyli o 7. miejsce ze Ślepskiem Malow Suwałki. Patryk zdobył wtedy 11 punktów, w tym aż 7 blokiem. Jest to jego życiowy rekord pod względem ilości punktowych bloków w jednym meczu.

– Patryk to ciężko pracujący i utalentowany zawodnik. Swoją pracę traktuje na poważnie i jest spragniony postępu. Zagrał świetnie w ostatnim meczu meczu sezonu i pokazał, że oprócz zagrywki, ma jakość w ataku i bloku – mówi Igor Kolaković, nasz szkoleniowiec.

Ponadto, nasz środkowy w sezonie 2020/2021 pobił dwa inne życiowe rekordy. W styczniu w meczu domowym ze Ślepskiem Malow Suwałki na konto naszego zespołu dopisał 12 punktów. To najwyższa liczba punktów zdobytych w jednym spotkaniu, jaką osiągnął w trakcie swojej seniorskiej kariery. W meczu domowym z Indykpolem AZS Olsztyn pobił natomiast swój rekord asów serwisowych ustrzelonych w jednym meczu.

– Przed nowym sezonem na pewno stawiam sobie takie cele, aby pokazać się w nim tak samo długo lub dłużej na boisku. Na pewno będę walczyć o pierwszą szóstkę. Jeśli chodzi o cele indywidualne, to pokazało mi się w tym sezonie wiele rzeczy, na które wcześniej nie zwracałem uwagi i muszę się na nich skupić. Na pewno muszę sporo popracować nad atakiem. Na szczęście z Maxim spędziłem już rok, więc można powiedzieć, że będę o ten rok do przodu i łatwiej będzie mi się z nim zgrać. Chciałbym też poprawić blok i pobić więcej rekordów meczowych, bo w tym sezonie były trzy – mówi Patryk Niemiec.

Patryk Niemiec urodził się w Kędzierzynie-Koźlu i przygodę z siatkówką zaczynał w tamtejszym MMKS-ie. Następnie dostał się do SMS-u Spała. Wraz z reprezentacją Polski kadetów zdobył mistrzostwo Europy i świata. W tym samym czasie w rozgrywkach krajowych reprezentował Akademię Talentów Jastrzębskiego Węgla i zdobywał w jej barwach medale młodzieżowych mistrzostw Polski. W 2016 roku przeniósł się do Trefla Gdańsk, z którym w 2018 roku zdobył Puchar Polski oraz brązowy medal PlusLigi. W 2019 roku Patryk zdobył srebro podczas Uniwersjady we Włoszech i trafił do VERVY Warszawa ORLEN Paliwa, w której spędził jeden sezon.


Urodzony: 18.02.1997 r. w Kędzierzynie-Koźlu
Pozycja: środkowy
Wzrost: 202 cm
Zasięg w ataku: 353 cm
Zasięg w bloku: 333 cm

 • SMS PZPS Spała (2013–2016)
 • Trefl Gdańsk (2016–2019)
 • VERVA Warszawa ORLEN Paliwa (2019–2020)
 • Aluron CMC Warta Zawiercie (2020– )

 • srebro (2019)

 • srebro (2020)
 • brąz (2018)

 • zwycięstwo (2018)

 • złoto (2015)

 • złoto (2015)

 • złoto (2015)

 • srebro (2014)

 • Najlepszy blokujący turnieju finałowego mistrzostw Polski kadetów (2014)

Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie