Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Patryk Niemiec: Zrobię wszystko, by zatrzymać Piotra Nowakowskiego

3 gru 2021 | 00:00

Patryk Niemiec to jeden z dwóch Jurajskich Rycerzy, którzy w przeszłości występowali w barwach stołecznego klubu w PlusLidze. Kto według niego jest faworytem meczu z Projektem Warszawa?

 

Myślę, że nie do końca. Specyficzną halą jest hala na Ursynowie, gdzie trybuny mamy z jednej strony. Co mogłoby nam sprzyjać, bo na naszej hali przy ulicy Blanowskiej jest tak samo. Na Torwarze trybuny mamy dookoła. Może tym się tylko różni. Nie jest też jakąś bardzo wysoką halą i myślę, że też jesteśmy do tego przyzwyczajeni.

Nie, myślę, że nie. Przy sytuacyjnych piłkach możemy dalej pobiec i wyciągnąć ją sprzed trybun, ale mam nadzieję, że nie będzie takich sytuacji. Trzeba trzymać obronę nad boiskiem i grać bardzo dobre kontry.

Ja stawiam na nas, że to my jesteśmy faworytem. Wygraliśmy dopiero co z Jastrzębiem, mistrzem Polski. Nie udało nam się to z ZAKSĄ, ale myślę, że prezentujemy bardzo dobry poziom i jedziemy tam po 3 punkty.

Podróże samolotami, te zmiany klimatu rozbijają trochę drużynę, jednak my mamy też trochę dłuższą przerwę od meczów. Oni mają ten rytm meczowy, więc to może zadziałać w jedną lub drugą stronę.

Jestem środkowym, więc na przeciwko siebie mam Piotra Nowakowskiego. Myślę, że będzie bardzo trudno go zatrzymać. Zrobię jednak co w mojej mocy.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie