Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Pobiegną, aby pomóc Karolinie Bebel

20 cze 2021 | 00:00

Na 27 czerwca zaplanowano bieg “Zawiercie na 5-tkę”. Wydarzenie będzie połączone z akcją charytatywną na rzecz Karoliny Bebel z Zawiercia.

 

Nasz klub to nie tylko sportowa rywalizacja w PlusLidze, ale także promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu i angażowanie się w sprawy ważne dla społeczności lokalnej. Z tego powodu zostaliśmy jednym z ambasadorów sportowych biegu „Zawiercie na 5-tkę”, który odbędzie się 27 czerwca w Zawierciu .

Zgłosić można się w dwóch kategoriach: biegaczy oraz miłośników nordic walking. W obu przypadkach trasa ma 5 kilometrów. Bieg wystartuje z ulicy Marszałkowskiej i zakończy się na stadionie w Zawierciu. Opłata startowa to 39 złotych dla pierwszych 100 pakietów startowych. Później cena wzrośnie o 10 złotych. Warto dodać, że każde 5 złotych z pakietu startowego zostanie przeznaczone na pomoc Karolinie Bebel.

Przypomnijmy, że w 2018 roku młoda zawiercianka ucierpiała w wypadku samochodowym, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej, Glinianej i  Przyjaźni. Karolina przez kilka miesięcy była w śpiączce. Wybudzono ją dopiero w połowie 2019 roku. Od tamtej pory potrzebuje kosztownej rehabilitacji, a jej rodzina i przyjaciele każdego dnia walczą o jej powrót do sprawności. Tym bardziej, że czekają na nią dwie kilkuletnie córeczki.

Na stadionie przygotowane zostaną także dodatkowe atrakcje, w tym bezpłatne biegi dla dzieci oraz akcja charytatywna na rzecz Karoliny Bebel.

Więcej informacji o biegu znajdziecie tutaj.

Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie