Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Postawić w Pazardżiku kropkę nad "i"

28 lis 2023 | 13:49

Aluron CMC Warta Zawiercie jest bliska awansu do kolejnej rundy Pucharu CEV. Warunek jest jeden - w Pazardżiku musimy wygrać co najmniej 2 sety.

Hala im. Wasiła Lewskiego w Pazardżiku jest dobrze znana Jurajskim Rycerzom. Środowe spotkanie będzie już naszym trzecim w tym obiekcie. W sezonie 2019/2020 wygraliśmy w nim w 1/16 finału Pucharu Challenge 3:2, natomiast w ubiegłym roku po zaciętej końcówce pokonaliśmy gospodarzy 3:1 w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów i do domu wróciliśmy z cennym kompletem punktów.

Nasz zespół w miniony czwartek (23 listopada) zrobił duży krok w kierunku 1/8 finału Pucharu CEV. W domowym starciu w ArcelorMittal Park w Sosnowcu pokonał Hebar bez straty seta. Oznacza to, że do awansu potrzebujemy już tylko dwóch wygranych partii.

Na korzyść wicemistrzów Bułgarii na pewno przemawiać będzie atmosfera panująca w bułgarskim obiekcie. Gospodarze spodziewają się pełnych trybun, które będą starały się wytrącić żółto-zielonych z dobrego rytmu. Do tego nie będziemy mogli liczyć na pomoc systemu challenge, który nie jest obowiązkowy na tym etapie rozgrywek. 

- Jeśli chociaż przez moment pomyślimy, że jedziemy do Pazardżiku wygrać tylko dwa sety, to zaczniemy mieć problemy. A oni u siebie na pewno będą grali lepiej. U nich w hali panuje gorąca atmosfera i będziemy rywalizować nie tylko z zawodnikami Hebaru, ale także z sędziami i kibicami. Musimy być skoncentrowani, a nie myśleć o tych dwóch setach - mówił po czwartkowym meczu Mateusz Bieniek. 

Przypomnijmy, że drużyna z Bułgarii ma obecnie spore kłopoty finansowe i kadrowe. Z tego powodu z klubem pożegnali się niedawno trzej Włosi - rozgrywający Michele Baranowicz, atakujący Giulio Sabbi oraz przyjmujący Jacopo Massari, a także bułarski środkowy Nikołaj Kyrtew. Problemy nie przeszkodziły jednak w ostatnim meczu ligowym pokonać Cherno More Bask 3:0 i i utrzymać pozycję lidera bułgarskiej Superligi. 

Z trybun hali w Pazardżiku nasz zespół tradycyjnie będzie wspierała grupa najwierniejszych kibiców z Jurajskiej Armii, którzy spędzili kilkanaście godzin w podróży z Zawiercia.

Początek meczu Hebar Pazardżik - Aluron CMC Warta Zawiercie w środę, 29 listopada, o godzinie 18:00 czasu polskiego w hali im. Wasiła Lewskiego w Pazardżiku. Ze spotkania nie przewidziano transmisji telewizyjnej, zapraszamy do śledzenia przebiegu w klubowych mediach społeczniościowych.

Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie