Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Przedświąteczna bitwa na Podpromiu

17 gru 2021 | 00:00

Czas na ostatnie ligowe spotkanie przed świętami Bożego Narodzenia. Jurajscy Rycerze na rzeszowskim Podpromiu zmierzą się z Asseco Resovią.

 

Sobotni mecz to starcie drużyn, które ostatnio przełamały swoją gorszą passę. Zarówno Aluron CMC Warta Zawiercie, jak i Asseco Resovia w poprzedniej kolejce zanotowały zwycięstwa. Zawiercianie pokonali po siatkarskim thrillerze PGE Skrę Bełchatów 3:2, a sam tie-break wygrali dopiero 26:24. Trwający ponad dwie i pół godziny mecz był niesamowicie emocjonującym widowiskiem dla kibiców obu drużyn. Zespół z Rzeszowa wygrał natomiast na wyjeździe ze Ślepskiem Malow Suwałki (3:0).  

– Zmęczenie jest na pewno inne po zwycięstwie. Byliśmy zmęczeni po meczu ze Skrą, bo to był bardzo długi tie-break, bardzo długi mecz. Na drugi dzień i na siłowni patrząc po minach chłopaków było jednak widać dobre humory. Zmęczenie jest całkiem inne, gdy się wygrywa, niż gdy się przegrywa. To bardzo ważny mecz dla nas. Jeden z cyklu tych ciężkich spotkań. Motywacja jest bardzo wysoka, ale nie określałbym jej jako jakiejś specjalnie niesamowitej. Zwykły, dobry mecz ligowy – mówi Michał Żurek, nasz kapitan.

Po 11. kolejce Jurajscy Rycerze są na czwartym miejscu w ligowej tabeli, a rzeszowski klub trzy oczka niżej. Chociaż na papierze to Aluron CMC Warta Zawiercie jest faworytem tego spotkania, to trzeba pamiętać, że Resovia jest drużyną, z którą zawiercianom nigdy nie grało się łatwo. W dotychczasowych ośmiu ligowych bitwach lepsi od rywali byli tylko trzy razy. Historyczne zwycięstwo miało miejsce w sezonie 2017/2018, gdy Jurajscy Rycerze na Podpromiu zanotowali pierwszą wyjazdową wygraną w PlusLidze. Sezon później udało im się pokonać rzeszowian zarówno w meczu domowym, jak i na wyjeździe. Od tamtej pory w starciach z zawierciańskim klubem to Asseco Resovia cieszyła się z kolejnych ligowych zwycięstw.

Mecz z rzeszowskim klubem będzie niezłą gratką dla siatkarskich kibiców. Na boisku zobaczymy aż trzech dwukrotnych mistrzów świata, czyli Dawida Konarskiego, Fabiana Drzyzgę i Pawła Zatorskiego. Złoto mistrzostw świata na swoim koncie mają także Rafał Buszek (2014) i Jakub Kochanowski (2018).

Sobotnia bitwa to także sentymentalna podróż dla niektórych Jurajskich Rycerzy. Dawid Konarski, Michał Żurek i Dominik Depowski to zawodnicy, którzy w przeszłości występowali w barwach rzeszowskiego klubu. Dodatkowo, Depowski i Michał Szalacha pochodzą z okolic Rzeszowa i są wychowankami AKS Resovia Rzeszów.

Spotkanie Asseco Resovia Rzeszów – Aluron CMC Warta Zawiercie rozpocznie się w sobotę 18 grudnia o godzinie 14:45. Transmisja na antenie Polsatu Sport. Około 30 minut wcześniej na naszym Facebooku rozpocznie się przedmeczowe studio, które poprowadzi Marcin Górski.

Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie