Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Samochodem do ArcelorMittal Park w Sosnowcu

31 sty 2024 | 11:30

W czwartek (8 lutego) o 19:45 Jurajscy Rycerze zmierzą się w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Pucharu CEV z Asseco Resovią Rzeszów. Spotkanie odbędzie się w ArcelorMittal Park w Sosnowcu. Przedstawiamy istotne informacje dla osób, które wybierają się własnym samochodem.

W przypadku podróży własnym samochodem najlepszym wyborem będzie oczywiście skorzystanie z nawigacji. Ze względu na duże natężenie ruchu w godzinach popołudniowych trzeba jednak wziąć pod uwagę, że trasa z Zawiercia może zająć nawet godzinę.

W związku z kolejnym etapem przebudowy odcinka DK1 do parametrów drogi ekspresowej S1 ponownie otwarty został zjazd z Drogi Wojewódzkiej nr 796 w kierunku Sosnowca na węźle Pogoria. Zamknięty dla ruchu został wiadukt nad S1 w ciągu ulicy Armii Krajowej, a ruch samochodowy między Ząbkowicami a ulicą św. Antoniego odbywa się nowo wybudowanymi łącznicami węzła Pogoria oraz poprzez specjalnie utworzone na S1 rondo i właśnie w ten sposób można zjechać na drogę S1 i z niej w dalszej kolejności skręcić w Drogę Krajową nr 94, następnie zjazdem w ulicę 3 maja, z niej zjazdem i w lewo w aleję Blachnickiego, dalej w prawo w Bora-Komorowskiego i po chwili również w prawo na parking pod halą.

​​​​​Aby ominąć przebudowywaną trasę S1, można też po wjeździe do Dąbrowy Górniczej na rondzie zjechać w ulicę Inwestycyjną, dalej przez Las Bienia, Gołonoską i Koksowniczą do Drogi Wojewódzkiej nr 790, z niej w prawo w DK94 i dalej analogicznie do pierwszego wariantu.

Trzecią możliwością jest dojazd przez Siewierz. Z Zawiercia należy wtedy wyjechać Drogą Krajową nr 78 przez Porębę, a następnie poruszać się drogami DK91 i DK86 do Sosnowca, tam zjechać w DK94, a z niej zjazdem w prawo w 3 Maja (lub wariantowo w Zuzanny, Jędryczki i Prusa) do alei Blachnickiego i dalej analogicznie do poprzednich wariantów.

Korzystając z trzeciego warianta, w przypadku dużego ruchu na DK94 jest też możliwość jej ominięcia. Należy wtedy kierować się drogą S1 dalej na południe, do zjazdu w lewo w ulicę Lenartowicza, a następnie prosto aż do skrzyżowania z aleją Blachnickiego. W tym momencie trzeba skręcić lewo i w ten sposób można również dotrzeć do ulicy Bora-Komorowskiego, tylko od drugiej strony. Skręt w nią w lewo i po chwili w prawo pozwoli dotrzeć na parking.

Plan parkingu w kompleksie ArcelorMittal Park w Sosnowcu
W przypadku zapełnienia parkingów istnieje też możliwość zostawienia auta na bezpłatnych miejscach wzdłuż ulicy 3 Maja.

Zachęcamy też do zapoznania się z możliwością dotarcia na mecz przy pomocy bezpłatnych autobusów ZKM Zawiercie lub pociągu.

Bilety na spotkanie Aluron CMC Warta Zawiercie – Asseco Resovia Rzeszów można kupić na stronie bilety.AluronCMC.pl oraz stacjonarnie w biurze klubu.

Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie