Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Samuel Cooper opuszcza szeregi Jurajskiej Armii

24 maj 2024 | 13:45

Po jednym sezonie z Aluron CMC Wartą Zawiercie żegna się Samuel Cooper. Kanadyjczyk opuszcza klub jako wicemistrz PlusLigi i zdobywca Pucharu Polski.

Sam Cooper do Zawiercia trafił w 2023 roku z kanadyjskiej ligi akademickiej, w której reprezentował drużynę McMaster Marauders. Dla 22-latka nasz zespół był pierwszym klubem w zawodowej karierze.

Przyjmujący w żółto-zielonych barwach zagrał w 6 spotkaniach: 4 w PlusLidze oraz 2 w Pucharze CEV.  W polskiej lidze zadebiutował już w pierwszym meczu sezonu, w którym Aluron CMC Warta Zawiercie zmierzyła się na wyjeździe z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Na szczególną uwagę zasługiwał natomiast jego występ w wyjazdowym starciu z Asseco Resovią Rzeszów. Ze względu na chorobę Trévora Clevenota i uraz Bartosza Kwolka już na początku meczu pojawił się na boisku, bez kompleksów rozegrał całe pięciosetowe spotkanie i zdobył w nim 16 punktów.

Zaliczył także debiut w europejskich pucharach. Zagrał w obu spotkaniach 1/32 finału Pucharu CEV, w których rywalem zawiercian był TSV Raiffeisen Hartberg. 

Niestety, Samuel Cooper okazał się jednym z pechowców tego sezonu. W listopadzie doznał urazu, który wymagał zabiegu operacyjnego i wykluczył go ze znacznej części sezonu. 

- Z Samem wiązaliśmy duże nadzieje, ale mieliśmy też świadomość, że przeskok z gry w drużynie uniwersyteckiej do najlepszej ligi świata jest bardzo duży. Po udanym początku w dalszym rozwoju przeszkodziły niestety problemy zdrowotne. Dziękujemy mu za reprezentowanie żółto-zielonych barw - mówi prezes naszego klubu, Kryspin Baran.

- W ostatnim sezonie nauczyłem się wiele, bo miałem wokół siebie świetnych siatkarzy oraz sztab z ogromnym doświadczeniem. To pomagało mi - jako młodemu zawodnikowi - rozwijać się. Kibice naprawdę sklejali to wszystko w całość i bardzo wspierali nas w tworzeniu historii tego niesamowitego roku - zaznacza na pożegnanie Sam Cooper. 

Thank you Sam!

Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie