Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Santiago Danani: Musimy przycisnąć ich zagrywką

23 kwi 2023 | 00:00

Pierwszy mecz półfinałowy dla Jastrzębskiego Węgla. Nasz zespół przegrał we własnej hali 1:3. Jak to spotkanie ocenił Santiago Danani?

 

Pierwszego seta zaczęliśmy, nie mogąc zrobić side outu w jednym z ustawień. Do tego rywale zaczęli świetnie zagrywać. Potem zebraliśmy się i było więcej asów i bloków z naszej strony. Myślę, że to ważne z punktu widzenia jutrzejszego meczu. Oni pewnie będą tak samo mocno zagrywać i to w sposób, który już znamy. My natomiast musimy to zacząć dobrze przyjmować i dołożyć do tego równie dobry serwis. Owszem, graliśmy 3 dni temu, ale nie możemy traktować tego jako wymówkę. Chcemy wygrać i jutro będziemy o to walczyć. Obejrzymy wideo, przeanalizujemy wszystko i spróbujemy ich odeprzeć.

Na pewno, są bardzo silni. Wiedzieliśmy o tym od początku sezonu, ale teraz są w finale Ligi Mistrzów i naprawdę zasługują na to. Raz udało nam się wygrać przeciwko nim we własnej hali, ale teraz jest trochę inaczej. Półfinały są naprawdę długie i musimy być cierpliwi, przeanalizować nasze błędy i zobaczyć, co możemy zrobić lepiej.

W drugim secie zaczęliśmy zagrywać dużo mocniej i oni zaczęli mieć problemy z przyjęciem. Udawało się łapać ich potrójnym blokiem. To był nasz dobry moment. Wiemy, musimy przycisnąć ich serwisem i więcej ryzykować. To nasz plan na jutrzejszy mecz.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie