Startuje Liga Narodów, trzymamy kciuki za naszych!

Startuje Liga Narodów, trzymamy kciuki za naszych!
Już dziś (7 czerwca) startuje rywalizacja drużyn męskich w Siatkarskiej Lidze Narodów. W pierwszym dniu rozgrywek mecz rozegra reprezentacja Niemiec pod wodzą trenera Aluron CMC Warty Zawiercie, Michała Winiarskiego, w której sztabie znajduje się też Jakub Gniado.
W tym roku rozgrywki VNL podzielono na sześć turniejów, które będą odbywać się w parach z dwutygodniową przerwą. W pierwszym terminie osiem zespołów będzie rywalizować w Ottawie, podczas gdy pozostałe osiem w Brasilii. Pierwszego dnia mecze rozegra połowa stawki, w tym Niemcy, którzy zmierzą się z gospodarzami, Kanadą. Będzie to debiut Michała Winiarskiego w roli selekcjonera w starciu o punkty. Przypominamy, że o przygotowanie motoryczne Niemców dba Kuba Gniado.
W związku z sześciogodzinną różnicą czasu mecz Kanada – Niemcy odbędzie się już po północy czasu polskiego, o godzinie 1:30. Transmisja w Polsacie Sport.
Reprezentacja Polski do rywalizacji przystąpi drugiego dnia, w środę 8 czerwca.
Fot. Conny Kurth
Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie