Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Thibault Rossard odchodzi z Jurajskiej Armii

22 maj 2024 | 14:00

W nowym sezonie w żółto-zielonych barwach nie będziemy oglądać Thibaulta Rossarda. Francuz opuszcza klub ze srebrnym medalem PlusLigi oraz Pucharem Polski.

30-letni Francuz do Jurajskiej Armii dołączył w styczniu, gdy konieczne było znalezienie zastępstwa dla kontuzjowanego Samuela Coopera. W ciągu trzech miesięcy zagrał w 14 meczach: 12 w PlusLidze oraz 2 w krajowym pucharze. Chociaż Thibo występował już wcześniej w polskiej lidze, to dopiero w tym sezonie debiutował w turnieju finałowym Pucharu Polski oraz po raz pierwszy zdobył medal mistrzostw Polski. 

- Dziękuję za ten sezon. To było niesamowite przeżycie grać w Zawierciu i poczuć tę wyjątkową atmosferę w hali - mówi Thibault Rossard. 

W trakcie krótkiego pobytu w zawierciańskim klubie Rossard zdobył 48 punktów. Skończył 40 z 99 ataków, co dało mu 40,5 proc. skuteczności. Dołożył do tego 5 asów serwisowych i 3 punktowe bloki. 

- Thibault trafił do nas awaryjnie w trakcie sezonu. Uzupełnił skład i poza tym, co kibice widzieli, gdy dostawał szansę w trakcie meczów, pozwolił też całej drużynie trenować na najwyższych obrotach. Dziękujemy mu za pomoc w ostatnich miesiącach - zaznacza prezes Kryspin Baran.

Thibo, merci beaucoup!

Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie