Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Tomasz Kalembka nie będzie dłużej graczem naszego klubu

29 maj 2024 | 13:50

Jednym z siatkarzy, którzy opuszczają tego lata Aluron CMC Wartę Zawiercie, jest Tomasz Kalembka. Środkowy spędził w naszym klubie półtora roku.

Tomasz Kalembka trafił na Jurę Krakowsko-Częstochowską w trakcie trwania sezonu 2022/2023. Wiktor Rajsner doznał wtedy kontuzji kolana i szybko stało się jasne, że uraz na długo wykluczy go z gry. Konieczne było znalezienie jego zastępstwa. Po długich negocjacjach wybór padł na środkowego Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, który do naszego zespołu dołączył pod koniec stycznia 2023 roku. Jego rola w trakcie meczów polegała głównie na zmianach zadaniowych, kiedy miał zaskoczyć rywali zagrywką. Po zakończeniu ligowych zmagań zdecydowano, że Kalembka pozostanie w drużynie na kolejny sezon. 

Niestety, 32-letni środkowy został jednym z pechowców minionych miesięcy. Jeszcze w trakcie okresu przygotowawczego doznał urazu pleców, który wymagał zabiegu i sprawił, że Kalembka, zamiast na treningach z drużyną, musiał skupić się na rehabilitacji i powrocie do stuprocentowej sprawności.

- Tomek w poprzednim roku trafił do nas awaryjnie, uzupełniając skład po kontuzji Wiktora Rajsnera. W tym sezonie niestety to on padł ofiarą urazu wykluczającego go z gry przez cały sezon. Ciężko pracował w tym czasie nad powrotem do zdrowia pod okiem naszego sztabu medycznego i zawsze dbał o dobrą atmosferę, wspierając kolegów zza bandy. Dziękujemy mu za te 1,5 roku i życzymy powodzenia w przyszłości - zaznacza prezes Aluron CMC Warty Zawiercie, Kryspin Baran.

Kalembka w żółto-zielonych barwach wystąpił łącznie w 16 meczach PlusLigi oraz jednym Pucharu Polski. Ustrzelił 4 asy serwisowe, a pierwszym z nich (był to też jego pierwszy punkt w naszych barwach) zakończył wyjazdowy mecz z Treflem Gdańsk w 2023 roku. Z Zawiercia odchodzi jako wicemistrz kraju oraz zdobywca Pucharu Polski. 

- Chciałbym podziękować wszystkim związanym z siatkówką w Zawierciu za ten miniony czas. Niestety, kontuzja nie pozwoliła mi w tym sezonie zaprezentować się kibicom od strony sportowej - mówi Tomasz Kalembka. - Szczególnie chciałbym podziękować wszystkim osobom pracującym w klubie za wsparcie i pomoc w tym trudnym dla mnie momencie. Wierzę, że Aluron CMC Warta Zawiercie należy do czołówki tej ligi, co udowodniła już w ostatnich miesiącach, i regularnie będzie sięgać po trofea w przyszłych latach - dodaje.

Kali, dziękujemy!

Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie