Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Trévor Clevenot opuszcza Aluron CMC Wartę Zawiercie

21 maj 2024 | 14:25

Po zdobyciu Pucharu Polski oraz wicemistrzostwa kraju z naszym klubem żegna się Trévor Clevenot. Francuski przyjmujący spędził w Zawierciu jeden sezon.

Trévor Clevenot do Aluron CMC Warty Zawiercie przeniósł się w 2023 roku z Jastrzębskiego Węgla, gdzie spędził wcześniejsze dwa lata. Po roku ponownie zmieni barwy klubowe, ale na pewno na długo zostanie zapamiętany przez kibiców, ponieważ wraz z Jurajskimi Rycerzami osiągnął historyczny rezultat. Z nim w składzie nasz klub po raz pierwszy w historii zdobył Puchar Polski oraz wicemistrzostwo kraju. 

W żółto-zielonych barwach Clevenot wystąpił w 41 spotkaniach: 30 w PlusLidze, 3 w Pucharze Polski oraz 8 w Pucharze CEV.  29-latek w tym roku pobił swój plusligowy rekord punktów zdobytych w jednym meczu. Było to podczas wyjazdowego starcia z Barkomem Każany Lwów, w którym zdobył 21 oczek. W ostatnich miesiącach zdołał także przekroczyć barierę 1000 punktów w PlusLidze. 

- Transfer Trévora to był prawdziwy strzał w dziesiątkę. Poza ogromną jakością sportową wniósł do zespołu niebywałe pokłady pozytywnej energii. Profesjonalizm i mentalność zwycięzcy w wydaniu mistrza olimpijskiego pomogły nam zbudować mocne podstawy zespołowości. Po latach spędzonych w Polsce uznał, że czas na zmianę otoczenia, więc możemy mu tylko podziękować za cały wkład w historyczne sukcesy klubu, który wnosił na boisku i poza nim. - podkreśla prezes Aluron CMC Warty Zawiercie, Kryspin Baran.

Francuski przyjmujący w sezonie 2023/2024 zdobył 469 punktów. Skończył 407 z 803 ataków, co dało mu 50,7% skuteczności. Dołożył do tego 29 asów serwisowych oraz 33 punkty zdobyte blokiem. Dwukrotnie wybierany był MVP. 

- Chciałbym jeszcze raz podziękować zarówno klubowi, jak i wszystkim kibicom za ten niesamowity sezon. W kolejnym nie będę występować już w barwach Aluron CMC Warty Zawiercie, a decyzja związana jest z faktem, że szukam dla siebie kolejnych wyzwań. Nie zmienia to faktu, że życzę wam wszystkiego, co najlepsze - mówi Trévor Clevenot.

Trévor, merci beaucoup!

Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie