Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Uroš Kovačević: Gratulacje dla Polski, wróciła silna po porażce w półfinale

19 wrz 2021 | 00:00

Reprezetacja Serbii przegrała z Polską w Katowicach 0:3 i mistrzostwa Europy, w których broniła tytułu, kończy bez medalu. Uroš Kovačević zdobył 6 punktów dla drużyny gości, a po meczu gratulował Biało-Czerwonym i przyznał szczerze, że Serbowie, w przeciwieństwie do Polaków, wyszli na boisko bez sił po bolesnej porażce w  półfinałowym starciu z Włochami, które skończyło się grubo po godzinie 23:00 poprzedniego dnia.

 

Nie chcemy szukać alibi, ale jeśli ustawia się mecz na 21:30, a następnego dnia, ponieważ przegraliśmy, musimy grać jako pierwsi… Nigdy w życiu nie grałem w taki sposób. Nie wiem, cała organizacja tego, trudno mi w to uwierzyć. Chcę pogratulować reprezentacji Polski, bo zagrała bardzo dobrze. Również przegrali wczoraj półfinał, a dziś wrócili bardzo mocni. My niestety nie, nie mamy takiej mentalności, by wrócić do dobrej gry dzień po porażce. Nie mieliśmy mocy, mogliście to zauważyć na naszych twarzach, że dzisiaj było nam bardzo trudno. Przegraliśmy wczoraj i ciężko to przyjęliśmy, dzisiaj niestety znowu porażka. Ale mimo wszystko zagraliśmy dobry turniej.

Przegraliśmy wczoraj z Włochami, którzy zagrali bardzo dobrą, zorganizowaną siatkówkę. To był jeden z najlepszych występów, jakie kiedykolwiek widziałem, naprawdę. My daliśmy z siebie wczoraj wszystko, dzisiaj już nie, bo nie mieliśmy mocy. Nie brakowało nam motywacji, ona była, ale jesteśmy takim typem drużyny, że gdy przegrywamy, wpadamy w depresję. Ale taka jest siatkówka, będziemy walczyć dalej.

Wczoraj było jeszcze więcej kibiców, a Polska przegrała. Publiczność nam nie przeszkadzała, jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Granie tu w Polsce to coś wspaniałego, naprawdę niesamowitego właśnie z powodu fanów, którzy kochają siatkówkę. Jeszcze raz gratuluję reprezentacji Polski dzisiejszego zwycięstwa.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie