Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Uroš Kovačević: Zwyciężyliśmy dzięki pracy zespołowej

3 paź 2022 | 00:00

Inauguracja sezonu przez nasz zespół to nie tylko wygrana z PGE Skrą Bełchatów 3:2, ale także fantastyczny występ Uroša Kovačevicia. Serbski przyjmujący zdobył 27 punktów.

 

To był świetny mecz dla każdego z nas. Po pierwsze dlatego, że mamy nowych trenerów, nowy zespół i bardzo dobrze jest zacząć od zwycięstwa, dobrze to wróży na przyszłość. Cieszę się, że wygraliśmy, bo mierzyliśmy się z jednym z najlepszych zespołów w Polsce. Było trudno, szczególnie, gdy przegrywaliśmy już 1:2 i gra nam się nie układała. Ale, koniec końców, wygraliśmy to spotkanie, pokazaliśmy ducha walki. Zwyciężyliśmy dzięki pracy zespołowej.

Wydaje mi się, że najlepsze mecze rozgrywam właśnie wtedy, gdy on stoi po drugiej stronie siatki. Tak było, kiedy on grał w Perugii, a ja w Trentino, tak jest też tutaj. To niesamowite, że znowu mamy okazję się mierzyć i sprawia mi to dużo radości. Walczę jednak dla naszej drużyny, on dla swojej, więc nie patrzę, przeciwko komu gram, a staram się robić swoje jak najlepiej i pomóc wygrać. Dzisiaj nam się to powiodło i chciałem pogratulować całemu zespołowi.

Bełchatów to chyba najlepiej zagrywający zespół w naszej lidze. Szczególnie Bieniek, który popsuł chyba tylko pierwszą zagrywkę. Śmiałem się, że ten gość nigdy się nie myli, więc jest bardzo trudno, gdy jest za linią dziewiątego metra. To niesamowicie ważne, aby jak najszybciej zrobić przejście w tym momencie. W czwartym i piątym secie udało się to zrobić znacznie szybciej, niż w drugim i trzecim. Wtedy zaczęliśmy grać lepiej, więc to był kluczowy moment, gdy udało się zdjąć go z zagrywki. Oczywiście musimy pracować, ale nie wiem, czy w tej sytuacji coś by to dało. Gdy rywal tak naciska zagrywką, to nikt nie potrafi tego przyjąć, więc to nie kwestia treningu.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie