Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Wiktor Rajsner najbliższy rok spędzi na wypożyczeniu

3 sie 2023 | 00:00

Wiktor Rajsner z powodu zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie stracił większość minionego sezonu. By ułatwić mu powrót do gry po tak długiej przerwie, kolejny rok spędzi na wypożyczeniu w innym klubie PlusLigi, który wkrótce sam poinformuje o tym ruchu.

 

23-letni środkowy z Aluron CMC Wartą Zawiercie związał się przed sezonem 2021⁄2022. Na Jurę Krakowsko-Częstochowską trafił z Lechii Tomaszów Mazowiecki. W swoim debiutanckim sezonie w PlusLidze razem z naszym zespołem wywalczył brązowy medal.

Po wakacyjnej przerwie miał częściej pojawiać się na boisku, a w listopadzie zadebiutować w Lidze Mistrzów. Te plany pokrzyżowała kontuzja, której nabawił się pod koniec października. Na ostatnim treningu przed wyjazdem do Lublina zerwał więzadło krzyżowe przednie. Konieczna była operacja jego rekonstrukcji, przeprowadzona przez naszego klubowego lekarza, doktora Arkadiusza Konarskiego. Uraz wyeliminował Wiktora z gry do końca sezonu. By mieć jak najlepsze warunki do powrotu na boisko, zostanie teraz wypożyczony na rok do innej drużyny PlusLigi. Nowy klub wkrótce ogłosi pozyskanie Rajsnera.

– Po konsultacjach z prezesem Kryspinem Baranem uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie miejsca w innym klubie i ogranie się w nim. Będzie to także szansa do powrotu do sprawności po ciężkiej kontuzji i niestety straconym sezonie – mówi Wiktor Rajsner.

– Z Wiktorem od momentu podpisania kontraktu wiązaliśmy duże nadzieje i to się nie zmienia. Niestety, jego rozwój zahamowała bardzo poważna kontuzja. Na szczęście operacja, którą wykonał dr Koniarski, jeden z najlepszych ortopedów w kraju, przebiegła w pełni pomyślnie, a proces rehabilitacji dobiega końca. Uznaliśmy, że po tak długiej przerwie tymczasowa zmiana środowiska pomoże Wiktorowi wrócić do pełni sił, odzyskać pewność siebie i powalczyć o możliwość gry – przyznaje prezes naszego klubu, Kryspin Baran.

Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie