Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Wiktor Rajsner nowym środkowym w Jurajskiej Armii

21 cze 2021 | 00:00

Do Jurajskiej Armii dołącza 22-letni Wiktor Rajsner. Młody środkowy ostatni sezon spędził w pierwszoligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki.

 

Wiktor Rajsner to 22-letni środkowy, który jest dopiero na początku swojej przygody z seniorską siatkówką. W nowym sezonie będzie jednym z najmłodszych Jurajskich Rycerzy. Występy w Aluron CMC Warcie Zawiercie będą jego debiutem na plusligowych boiskach.

– Urzekł mnie bardzo plan, jaki władze klubu i trener mają na mnie. Bardzo mnie to przekonało. Jest to plan trzyletni, w którym każdego roku będę odgrywać coraz większą rolę w drużynie. W pierwszym roku będzie to prawdopodobnie dość statyczna rola, gdzie dopiero będę uczył się PlusLigi, schematów i szybkości gry. Mam nadzieję, że te trzy lata zaprocentują i w tym ostatnim roku będzie już naprawdę fajnie – mówi Wiktor Rajsner.

Rajsner poprzedni sezon może zaliczyć do udanych. Występował w pierwszoligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki. Na boisku pojawił się w 27 spotkaniach i zdobył w nich 171 punktów. Skończył 86 ze 180 ataków. Dołożył do tego 68 punktowych bloków oraz 17 asów serwisowych. W wyjazdowym meczu z Gwardią Wrocław pobił swoje dwa ligowe rekordy. Zdobył 14 punktów w jednym spotkaniu oraz aż 8 razy w jednym meczu zatrzymywał rywali blokiem. W minionym sezonie pobił także inny życiowy rekord. W meczu z LUK Politechnika Lublin ustrzelił 3 asy serwisowe, co również było jego najlepszym wynikiem w karierze.

– Nie wiem wiele o tym chłopaku, ale oglądałem materiał wideo, który był dla mnie dostępny. To młody zawodnik, który ma potencjał. Spodobał mi się sposób jego poruszania się w bloku. Będzie miał okazję pracować z wysokiej klasy zawodnikami w nadzwyczajnych warunkach. Wiele zależy od niego i jego ambicji. Przed nim wiele pracy, ale ma szansę na jeszcze większą poprawę swoich wyników – mówi Igor Kolaković, nasz szkoleniowiec.

Wiktor Rajsner w latach 2014-2018 występował w Młodej Lidze w barwach BKS Chemik Bydgoszcz. W 2016 roku dostał się do SMS-u Spała. W tym samym roku z reprezentacją kadetów wywalczył złoto na Mistrzostwach Europy Wschodniej, które odbywały się w Estonii. Zajął także 3.miejsce podczas Mistrzostw Świata Szkół Gimnazjalnych.

W 2018 roku przeniósł się do KS Norwid Częstochowa, gdzie występował przez dwa sezony. Łącznie w barwach częstochowskiego klubu wystąpił w 46 spotkaniach. Następnie zdecydował się na transfer do Lechii Tomaszów Mazowiecki, w której występował przez jeden sezon. Teraz przenosi się do Zawiercia, a Aluron CMC Warta Zawiercie będzie jego pierwszym plusligowym zespołem.

– Siatkarska droga Wiktora przypomina tę Marcina Kanii. Po reprezentowaniu Polski w kategoriach młodzieżowych i otrzaskaniu się z seniorską siatkówką przez trzy lata w I lidze, w naszych barwach dostanie szansę debiutu w PlusLidze. W ostatnim sezonie należał do czołówki blokujących na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Wierzymy, że pójdzie w ślady Henia i równie szybko przedstawi się kibicom z dobrej strony – mówi prezes Kryspin Baran.

Urodzony: 13 kwietnia 1999 roku

Pozycja: Środkowy

Wzrost: 205 cm

Zasięg w ataku: 350 cm

Zasięg w bloku: 330 cm

  • BKS Chemik Bydgoszcz (2014-2018, Młoda Liga)

  • SMS PZPS Spała (2016-2018)
  • KS Norwid Częstochowa (2018-2020)
  • Lechia Tomaszów Mazowiecki (2020-2021)
  • Aluron CMC Warta Zawiercie (2021-?)

  • Brąz (2016)

  • Złoto (2016)

Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie