Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Wiktor Rajsner zostaje w żółto-zielonej drużynie

6 lip 2022 | 00:00

Wiktor Rajsner pozostaje w Zawierciu na kolejny sezon. Będzie to jego drugi rok w PlusLidze.

 

Wiktor Rajsner do Aluron CMC Warty Zawiercie przeniósł się z pierwszoligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki. Sezon 2021⁄2022 był jego debiutem w PlusLidze, a on sam był najmłodszym graczem naszej drużyny. Na boisku pojawił się w 11 meczach PlusLigi oraz 2 spotkaniach Pucharu Polski i pełnił głównie funkcję zmiennika bardziej doświadczonych Miłosza Zniszczoła i Patryka Niemca.

Mimo że grał niewiele, Wiktor z pewnością zapamięta minione rozgrywki z dwóch powodów. Pierwszym jest wyjazdowy mecz z Treflem Gdańsk, gdy po raz pierwszy miał okazję pokazać się na boiskach PlusLigi. Co prawda oficjalny debiut zanotował w spotkaniu ze Ślepskiem Malow Suwałki, ale wszedł wtedy tylko na podwyższenie bloku, a akcja zakończyła się asem serwisowym. W Ergo Arenie pojawił się na boisku w trzeciej partii i wkrótce zablokował Mariusza Wlazłego, dając naszej drużynie setbola. Pozostał w składzie również po zmianie stron i zakończył mecz skuteczną krótką.

Drugi moment, który zapadnie w pamięć, to oczywiście zdobycie brązowego medalu PlusLigi, pierwszego ligowego krążka w karierze. Na tym wspólna przygoda Wiktora Rajsnera z naszym klubem się nie kończy.

– Chciałem bardzo podziękować kibicom, Jurajskiej Armii, za to, że byli z nami w tym sezonie. To był zaszczyt, że mogłem ten rok spędzić razem z nimi. Mam to szczęście, że mogę zostać tutaj na kolejny sezon – mówi Rajsner.

Pozostanie Wiktora w klubie oznacza, że będzie miał okazję zadebiutować na międzynarodowej arenie podczas meczów Ligi Mistrzów. O miejsce w składzie ponownie będzie rywalizował z Miłoszem Zniszczołem i Michałem Szalachą, a także z powracającym do Zawiercia po trzech latach Krzysztofem Rejno.

– Wiktor trafił do nas z pierwszej ligi i było jasne, że na początku przychodzi przede wszystkim po naukę i by obudować się fizycznie. W krótkich epizodach na boisku pokazał już jednak drzemiący w nim potencjał, a jeszcze więcej widać go było na treningach. Jeśli dalej będzie robił tak szybkie postępy, to w kolejnym sezonie nie stoi wcale na straconej pozycji w walce o miejsce składzie, mimo klasowych konkurentów – przyznaje prezes Kryspin Baran.

Urodzony: 13.04.1999 r.
Pozycja: Środkowy
Wzrost: 205 cm
Zasięg w ataku: 350 cm
Zasięg w bloku: 330 cm

 • SMS PZPS Spała (2016-2018)
 • KS Norwid Częstochowa (2018-2020)
 • Lechia Tomaszów Mazowiecki (2020-2021)
 • Aluron CMC Warta Zawiercie (2021-)

:

 • Mistrzostwa Polski
  • brąz (2022)
 • Mistrzostwa Świata Szkół Gimnazjalnych
  • Brąz (2016)
 • Mistrzostwa Europy Wschodniej Kadetów
  • Złoto (2016)

Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie